Aktuality

Kurací vývar nasýti aj lieči

Zimné obdobie je aj obdobím prechladnutí a chrípok, ktoré postihujú všetky vekové kategórie. A tak nezaškodí pripomenúť, že dobrá kuracina môže byť aj liekom. A slovenskí hydinári na to myslia.

07. 02. 2018 - 10:38

Vodu v kurčati nekupujte!

Experti zo Státního zemědelského intervenčního fondu ČR radia spotrebiteľom pri nákupoch pozorne čítať etiketu a vyberať kuracie mäso aj podľa spôsobu chladenia.

23. 01. 2018 - 11:18

Priority v roku 2018

Hydinári hodlajú pokračovať v nastúpenom trende z predchádzajúcich rokov a urobiť maximum pre uspokojenie požiadaviek spotrebiteľov.

22. 01. 2018 - 10:12

Opäť fipronilové vajcia, tentokrát z Poľska

Veterinári pri pravidelnej kontrole objavili vo veľkoobchodnom sklade na východe Slovenska ďaľšie vajcia kontaminované insekticídom fipronil.

12. 12. 2017 - 11:25

Poučíme sa z vajcovej krízy?

Slepačie vajcia sú už niekoľko mesiacov frekventovanou témou. Najskôr fipronilový škandál v Holandsku a následne nedostatok vajec vo viacerých európskych krajinách. Z každej krízy sa treba poučiť. Aj o tom sa hovorilo na TB ÚHS.

08. 12. 2017 - 12:44

Za súčasné problémy slovenskí producenti nemôžu

Vyššie ceny, v niektorých obchodoch dokonca nedostatok vajec. V tomto predsviatočnom období iste nič príjemné. Čo to spôsobilo? Únia hydinárov Slovenska vydala k súčasnej situácii stanovisko.

09. 11. 2017 - 15:20

Množstvo informácií aj podnetov pre všetkých

Únia hydinárov Slovenska zorganizovala už 27. odborný seminár, na ktorom sme zaznamenali rekordný počet účastníkov. Vystúpenia odborníkov im ponúkli množstvo podnetov do ďalšej práce.

05. 10. 2017 - 08:58

Na seminár ÚHS už v októbri

Už tradičné pracovné stretnutie hydinárov bude v tomto roku už v októbri, čiže skôr ako po minulé roky. ÚHS na ňom rada privíta všetkých bez rozdielu či sú, alebo nie sú členmi únie.

24. 08. 2017 - 18:26

Sme sebestační s ponukou kvalitných a nezávadných vajec

Únia hydinárov Slovenska zorganizovala tlačovú besedu, na ktorej poskytli jej členovia odpovede na otázky, ktoré momentálne rezonujú vo verejnosti.

24. 08. 2017 - 12:36

Veterinári: vajcia zo slovenských chovov sú v poriadku

Po škandále s dovozom nakazených vajec na Slovensko urobila ŠVPS kontroly na slovenských farmách. Výsledky spotrebiteľom iba potvrdili pozitívny fakt - vajcia sú kvalitné a zdravotne nezávadné.

24. 08. 2017 - 12:26

Podporujeme slovenské hydinové výrobky

Mäso z hydiny je symbolom modernej, zdravej a nutrične hodnotnej výživy. Je zdrojom kvalitných bielkovín, obsahuje kompletné spektrum esenciálnych aminokyselín nevyhnutných pre rast, vývoj a regeneráciu organizmu. Tradícia chovu hydiny a produkcie vajec na Slovensku, miliónové investície v posledných rokoch do modernizácie výrobných zariadení a prevádzkových priestorov, špičkový genetický materiál, zdravotne spôsobilé krmivá a kvalitná zootechnika pod stálym dohľadom veterinárnej kontroly sú zárukou toho, že zo slovenských chovov a porážkarní sa produkuje vysokokvalitné a zdravotne bezpečné hydinové mäso a konzumné vajcia. Dozrel čas na to, ako upozorňujú odborníci, aby sme si všetci uvedomili, že potraviny sú základom zdravia.