Aktuality

Na seminár ÚHS už v októbri

Už tradičné pracovné stretnutie hydinárov bude v tomto roku už v októbri, čiže skôr ako po minulé roky. ÚHS na ňom rada privíta všetkých bez rozdielu či sú, alebo nie sú členmi únie.

24. 08. 2017 - 18:26

Sme sebestační s ponukou kvalitných a nezávadných vajec

Únia hydinárov Slovenska zorganizovala tlačovú besedu, na ktorej poskytli jej členovia odpovede na otázky, ktoré momentálne rezonujú vo verejnosti.

24. 08. 2017 - 12:36

Veterinári: vajcia zo slovenských chovov sú v poriadku

Po škandále s dovozom nakazených vajec na Slovensko urobila ŠVPS kontroly na slovenských farmách. Výsledky spotrebiteľom iba potvrdili pozitívny fakt - vajcia sú kvalitné a zdravotne nezávadné.

24. 08. 2017 - 12:26

Vajíčková hrozba zo zahraničia dorazila aj na Slovensko

Kauza za kauzou, aj tak by sme mohli charakterizovať dovážené hydinárske produkty zo zahraničia. Namiesto aby sme sa z nich poučili, všetko ide ďalej akoby sa nič nestalo.

11. 08. 2017 - 16:36

Seminár ÚHS bude už v okóbri

Odborný seminár hydinárov v posledných rokoch získal medzinárodný rozmer a aj tentokrát ponúkne každému veľa podnetných informácii. Radi na seminári privítame každého, kto má o nové trendy v hydinárstve záujem.

09. 08. 2017 - 08:55

Ďaľší potravinový škandál mimo hraníc Slovenska

Európske krajiny majú ďaľší potravinový škandál - kontaminované vajcia v Holandsku, ktorý postupne presahuje hranice tejto krajiny.

08. 08. 2017 - 15:27

Producenti konzumných vajec o aktuálnej situácii

ÚHS zorganizovala v Nitre stretnutie producentov slepačích vajec s cieľom informovať ich o aktuálnej situácii vo výrobe a odbyte, ako aj o niektorých zmenách v legislatíve, ktorá sa ich dotýka.

19. 07. 2017 - 16:05

Reakcia ministerstva na TB ÚHS

Agrorezort už pracuje na systémových riešeniach na podporu hydiny, píše sa v reakcii Ministerstva pôdohospodárstva na problémy, prezentované hydinármi na tlačovej besede.

26. 05. 2017 - 11:55

Podporuje štát slovenskú hydinu?

Únia hydinárov Slovenska na tlačovej besede informovala o výsledkoch prieskumu v niektorých stravovacích zariadeniach, napojených na štátny rozpočet.

26. 05. 2017 - 11:51

Mäso v reštauráciách či jedálňach je anonymné, bez kontrol

Únia hydinárov Slovenska na tlačovej besede informovala o aktuálnej situácii po škandále s brazílskym mäsom a prichádza s opatreniami, ako predchádzať podobným kauzám.

03. 04. 2017 - 15:24

Podporujeme slovenské hydinové výrobky

Mäso z hydiny je symbolom modernej, zdravej a nutrične hodnotnej výživy. Je zdrojom kvalitných bielkovín, obsahuje kompletné spektrum esenciálnych aminokyselín nevyhnutných pre rast, vývoj a regeneráciu organizmu. Tradícia chovu hydiny a produkcie vajec na Slovensku, miliónové investície v posledných rokoch do modernizácie výrobných zariadení a prevádzkových priestorov, špičkový genetický materiál, zdravotne spôsobilé krmivá a kvalitná zootechnika pod stálym dohľadom veterinárnej kontroly sú zárukou toho, že zo slovenských chovov a porážkarní sa produkuje vysokokvalitné a zdravotne bezpečné hydinové mäso a konzumné vajcia. Dozrel čas na to, ako upozorňujú odborníci, aby sme si všetci uvedomili, že potraviny sú základom zdravia.