Aktuality

Za súčasné problémy slovenskí producenti nemôžu

Vyššie ceny, v niektorých obchodoch dokonca nedostatok vajec. V tomto predsviatočnom období iste nič príjemné. Čo to spôsobilo? Únia hydinárov Slovenska vydala k súčasnej situácii stanovisko.

09. 11. 2017 - 15:20

Množstvo informácií aj podnetov pre všetkých

Únia hydinárov Slovenska zorganizovala už 27. odborný seminár, na ktorom sme zaznamenali rekordný počet účastníkov. Vystúpenia odborníkov im ponúkli množstvo podnetov do ďalšej práce.

05. 10. 2017 - 08:58

Na seminár ÚHS už v októbri

Už tradičné pracovné stretnutie hydinárov bude v tomto roku už v októbri, čiže skôr ako po minulé roky. ÚHS na ňom rada privíta všetkých bez rozdielu či sú, alebo nie sú členmi únie.

24. 08. 2017 - 18:26

Sme sebestační s ponukou kvalitných a nezávadných vajec

Únia hydinárov Slovenska zorganizovala tlačovú besedu, na ktorej poskytli jej členovia odpovede na otázky, ktoré momentálne rezonujú vo verejnosti.

24. 08. 2017 - 12:36

Veterinári: vajcia zo slovenských chovov sú v poriadku

Po škandále s dovozom nakazených vajec na Slovensko urobila ŠVPS kontroly na slovenských farmách. Výsledky spotrebiteľom iba potvrdili pozitívny fakt - vajcia sú kvalitné a zdravotne nezávadné.

24. 08. 2017 - 12:26

Vajíčková hrozba zo zahraničia dorazila aj na Slovensko

Kauza za kauzou, aj tak by sme mohli charakterizovať dovážené hydinárske produkty zo zahraničia. Namiesto aby sme sa z nich poučili, všetko ide ďalej akoby sa nič nestalo.

11. 08. 2017 - 16:36

Seminár ÚHS bude už v okóbri

Odborný seminár hydinárov v posledných rokoch získal medzinárodný rozmer a aj tentokrát ponúkne každému veľa podnetných informácii. Radi na seminári privítame každého, kto má o nové trendy v hydinárstve záujem.

09. 08. 2017 - 08:55

Ďaľší potravinový škandál mimo hraníc Slovenska

Európske krajiny majú ďaľší potravinový škandál - kontaminované vajcia v Holandsku, ktorý postupne presahuje hranice tejto krajiny.

08. 08. 2017 - 15:27

Producenti konzumných vajec o aktuálnej situácii

ÚHS zorganizovala v Nitre stretnutie producentov slepačích vajec s cieľom informovať ich o aktuálnej situácii vo výrobe a odbyte, ako aj o niektorých zmenách v legislatíve, ktorá sa ich dotýka.

19. 07. 2017 - 16:05

Reakcia ministerstva na TB ÚHS

Agrorezort už pracuje na systémových riešeniach na podporu hydiny, píše sa v reakcii Ministerstva pôdohospodárstva na problémy, prezentované hydinármi na tlačovej besede.

26. 05. 2017 - 11:55

Podporujeme slovenské hydinové výrobky

Mäso z hydiny je symbolom modernej, zdravej a nutrične hodnotnej výživy. Je zdrojom kvalitných bielkovín, obsahuje kompletné spektrum esenciálnych aminokyselín nevyhnutných pre rast, vývoj a regeneráciu organizmu. Tradícia chovu hydiny a produkcie vajec na Slovensku, miliónové investície v posledných rokoch do modernizácie výrobných zariadení a prevádzkových priestorov, špičkový genetický materiál, zdravotne spôsobilé krmivá a kvalitná zootechnika pod stálym dohľadom veterinárnej kontroly sú zárukou toho, že zo slovenských chovov a porážkarní sa produkuje vysokokvalitné a zdravotne bezpečné hydinové mäso a konzumné vajcia. Dozrel čas na to, ako upozorňujú odborníci, aby sme si všetci uvedomili, že potraviny sú základom zdravia.